Як податися?

Як податися на довгострокове волонтерство ESC

Щоб почати пошук приймаючої організації, заходимо в базу даних: https://europa.eu/youth/volunteering/organisations_en

 • Ми радимо звертати увагу на проект, а не на країну. Поїхати в Німеччину чи Францію - велика перевага, але чи варта воно того, щоб цілий рік займатися абсолютно нецікавим тобі проектом? Можна ж обрати менш відомі, але не менш цікаві Словенію, Латвію, Португалію і т.д. - і провести там чудовий рік.
 • Волонтер сам обирає свою сферу діяльності. Всі проекти дуже різні, але їх можна класифікувати на групи. Можна працювати з дітьми і молоддю, з людьми з обмеженими можливостями, з літніми людьми; можна працювати в сфері захисту навколишнього середовища або з тваринами; в організаціях, які займаються культурними заходами; в центрах інформації про Європейський Союз, тощо. Варто подумати, виходячи з власних інтересів і досвіду, що саме тебе більше цікавить.
 • В базі даних використай фільтри і обери проекти за темою або країною. Натискай кнопку «Read more» біля назв обраних організацій і уважно читай подробиці. Expiry date в описі організації - це НЕ дата проекту, а дата, коли закінчується акредитація, тобто право організації приймати у себе волонтерів. В базі даних часто не написано, коли починається конкретний проект і чи пошук волонтерів на нього досі актуальний.
 • В базі даних використай фільтри і обери проекти за темою або країною. Натискай кнопку «Read more» біля назв обраних організацій і уважно читай подробиці. Expiry date в описі організації - це НЕ дата проекту, а дата, коли закінчується акредитація, тобто право організації приймати у себе волонтерів. В базі даних часто не написано, коли починається конкретний проект і чи пошук волонтерів на нього досі актуальний.
 • Писати організаціям, знайденим в базі даних, заздалегідь і питати про дати найближчого проекту, за нашим досвідом, не дуже ефективно. Багато організацій так завалені роботою, що відповідають тільки на листи, що містять повноцінну заявку (CV, фото, мотиваційний лист). Ми радимо одразу надсилати лист з усіма документами.

Документи, необхідні для участі:

 • Мотиваційний лист. Для кожного проекту необхідна своя унікальна мотивація. Мова - англійська, або мова країни, до якої ти подаєшся.
 • CV англійською або мовою країни, куди ти подаєшся
 • Твоя яскрава, весела, фотографія “не для паспорту”.

Якщо тобі потрібна порада з того, як оформити твої документи найкращим чином - ти можеш вислати їх нам на скриньку info@ngo-iskra.org.ua на вичитку і попросити прокоментувати їх. Ми спробуємо допомогти тобі правильно оформити документи і зробити їх більш конкурентоспроможними. Готові документи ти самостійно надсилаєш приймаючим організаціям. У тексті листа потрібно коротко представитися (як тебе звати і звідки ти), написати, що ти хочеш пройти ESC в даній організації і дати контакти своєї відправляючої організації. Отримавши заявку, приймаюча організація може попросити тебе заповнити додаткову анкету або запросити на Скайп-інтерв'ю. Боятися інтерв'ю не варто. Часто організації просто хочуть подивитися на свого майбутнього волонтера і оцінити його людські якості (привітність, відкритість і т.д.) Поводься природньо і не бійся ставити питання про проект і свої конкретні обов'язки в ньому. Якщо організація точно вирішила, що ти їх ідеальний кандидат, і запропонувала тобі місце в проекті, їм знадобиться партнерська угода від “Іскри”. Швидше зв'яжи нас з цією організацією, і ми надамо всі необхідні документи!

Як податися на короткострокове волонтерство ESC

Короткострокових проектів ESC довжиною 1-2 місяці дуже мало. Для приймаючої організації проводити їх зазвичай невигідно, тому що бюрократія (написання грантової заявки, отримання фінансування, пошук волонтера, написання звітів, ведення бухгалтерії і т.п.) забирає близько півроку, а волонтера приймаюча організація отримує всього на 1-2 місяці. Тому шукати короткостроковий ESC-проект традиційним способом (передивитися всю базу даних і податися в 50 найцікавіших організацій) неефективно. Більшість організацій в базі даних ніколи не приймали і не прийматимуть короткострокових волонтерів.

Подумай, чи справді ти хочеш і можеш поїхати максимум на 2 місяці. Якщо в твоєму житті насправді часу є більше, будь ласка, розглянь для себе варіант довгострокового ESC, потрапити на який набагато легше.

Якщо ж короткий строк це для тебе обов'язкова умова до участі, то підпишись на сторінку Іскри Facebook і слідкуй за нашими новинами. Іскра має два постійних партнерських проекти, які пропонують короткострокові ESC. Це екологічні проекти в селі Казанли, біля Мерсіна, Туреччина europa.eu. Також у нас бувають нові/тимчасові/одноразові пропозиції пройти короткостроковий ESC. Про ці можливості ми інформуємо виключно через пости на Фейсбуці.

Як податися на волонтерський табір (workcamp)

Новий набір почтнеться з весни 2022. Будь ласка, прочитай ці FAQ workcamps, щоб точно відрізняти між собою молодіжні обміни, навчальні візити, проекти ESC та саме волонтерські табори. Підказка: на кемпах волонтери зазвичай працюють фізично, готують переважно самостійно та не отримують грошової компенсації за дорогу.

Щоб стати учасником ворккемпу, потрібно:

 1. Вибрати один або більше таборів

  База даних таборів є тут - icamps. Вибирати і подаватися можна на декілька. Будь ласка, попереджай нас про пріоритетність (який табір є твоїм першим вибором) та кількість (чи хочеш поїхати на один чи на всі обрані). Щоб знайти кемпи, на які можна поїхати з дитиною, потрібно вибрати в базі даних вкладку Options і під нею поставити відмітку на "child-friendly camp".

 2. Заповнити аплікаційну форму та надіслати її нам на імейл.

  Аплікаційну форму треба скачати на комп'ютер, заповнити і надіслати нам на info@iskra.org.ua. У розділі мотивації можна написати всього 5-7 речень. Але, будь ласка, не 2 слова :) Подаватися однією аплікаційною формою можна одразу на ДЕКІЛЬКА таборів.

 3. Дочекатися від нас підтвердження участі.

  Ми подаємо тебе на ворккемпи за твоїм пріоритетним списком і повідомляємо результат, як тільки він з'являється.

 4. Надіслати нам заповнений та підписаний контракт учасника у двох екземплярах.

  Контракт можна надіслати сюди:

  УКР ПОШТА:

  Центр діалогу і примирення "Іскра" вул. Чкалова, 63 54055 Миколаїв

  НОВА ПОШТА:

  Павличенко Андрій Олексійович відділення №22 (пр. Центральний, 135) Миколаїв тел. 067 736 1158

 5. Оплатити внесок за участь

  Внесок становить 60 євро, в гривні, по курсу поточного дня твого банку.

  Номер рахунку: UA563266100000026000053234065
  Отримувач: Центр діалогу і примирення «Іскра»
  Банк: Приватбанк МФО: 326610
  ЄДРПОУ: 36142948
  Опис платежу: благодійний внесок на ворккемп

  Після оплати, будь ласка, відправ нам на мейл фото квитанції або скріншот з датою та часом оплати.

Як податися на тренінг/молодіжний обмін
 • Підпишись на нашу сторінку Facebook та слідкуй за оновленнями. Всі нові можливості поїхати на тренінг або молодіжний обмін ми постимо виключно там.
 • Знайшовши цікавий для тебе тренінг, ретельно вивчи текст посту з описом проекту, підготуй документи і надішли їх на зазначену в пості адресу. Зазвичай документи складатимуться з CV та листа, але будь уважним(ою) - бувають проекти, які вимагають заповнити готовий формуляр або ж Гугл-форму онлайн.
 • В базі даних використай фільтри і обери проекти за темою або країною. Натискай кнопку «Read more» біля назв обраних організацій і уважно читай подробиці. Expiry date в описі організації - це НЕ дата проекту, а дата, коли закінчується акредитація, тобто право організації приймати у себе волонтерів. В базі даних часто не написано, коли починається конкретний проект і чи пошук волонтерів на нього досі актуальний.
 • Дотримуйся дедлайнів і не перепитуй нас після дедлайну, чи потрібні нам ще кандидати. Тренінги і молодіжні обміни дуже популярні. У нас завжди є достатньо кандидатів, які подалися вчасно, і ми вважаємо справедливим надавати пріоритет саме їм.
 • Читаючи твою заявку, ми звертаємо увагу на те, чи є у тебе логічна і достатня мотивація та мінімальний досвід в темі проекту, чим ти плануєш бути корисним(ою) на проекті та як будеш використовуватися отримані знання після. В залежності від вимог приймаючої організації, ми або зв'язуємося з попередньо обраними кандидатами особисто і робимо фінальний відбір на основі бесіди, або відправляємо дані кандидатів приймаючій організації, яка робить остаточний вибір.
Як скласти CV та мотиваційний лист
 • повне ім’я та прізвище точно як в паспорті (будь ласка, не переіменовуй себе з Viktoriia в Viktoria або Vicky і не каліч офіційну транслітерацію, навіть якщо вона тобі не подобається)
 • дата та рік народження
 • повну адресу (проживання, а не прописки)
 • громадянство
 • телефон з міжнародним кодом
 • e-mail (той, який ти постійно перевіряєш і який адекватно звучить - краще щоб він відображав твоє ім’я, наприклад viktoriia.karpenko@gmail.com)
 • формальна освіта (роки навчання, назва університету, місто, спеціальність, отриманий диплом)
 • минулі місця роботи (дати, назва фірми, посада, 1-2 рядка про обов’язки)
 • волонтерський досвід
 • додаткову освіту, сертифікати, тренінги
 • рівень знання мов (за європейською системою, від А1 до С2)
 • комп’ютерні та будь-які інші навички
 • творчі, спортивні здібності та досягнення
Як писати мотиваційний лист
 1. Уяви, що ти вже на цьому проекті - опиши, як тобі цей проект підходить і що ти можете йому дати корисного, а що отримати для себе.
 2. Напиши про свої якості, які пов’язані з проектом. Наприклад, ти веселий/весела і любиш дітей - це релевантна інформація, якщо твій проект це дитячий садочок або світлиця.
 3. Прочитай про організацію і про проект абсолютно все, що зможеш знайти, перед тим як писати мотиваційний лист. Напиши мінімум один великий абзац (краще більше) про те, чому ти вибрав саме цей проект, чому тобі пасують цілі даної організації і чому для тебе цей проект - найкращий.
 4. Не пиши про своє бажання “поподорожувати світом” або про “пошуки себе” - ти ризикуєш показатися несерйозним кандидатом.
 5. Будь щирим та відвертим - пиши тактовно і ввічливо, але прямо і не занадто офіційно.

Від того, як написано мотиваційного листа, залежить перше враження приймаючої організації. На його читання через брак часу середня організація витратить приблизно 2-3 хвилини, тому дуже важливо, щоб інформація у ньому була короткою та змістовною. Напиши одну повну сторінку А4 шрифтом 11-го розміру. Якщо виходить більше - скорочуй. Текст розбий на абзаци і зроби відступ між абзацами. В кінці додай “Best regards” або “Sincerely yours” і підпишись своїм повним іменем.