Волонтерські табори SCI

Волонтерські табори чи ворк-кемпи (workcamps) — це можливість для людей 18-90+ провести 2-3 чи більше тижнів з міжнародною командою у країні, де громада потребує волонтерської допомоги. Зазвичай, робота займає 6-7 годин щоденно, крім вихідних, і часто має фізичний характер.

Приймаюча громада чи організація надають харчування та місце для сну (це може бути ліжко, а може і палатка). Витрати на дорогу лягають на волонтера.

Чому саме волонтерський табір?

Волонтерські табори - це унікальна програма культурного обміну, яка дає можливість позбутися стереотипів про інші країни та національності, навчитись толерантності і взаєморозумінню і, звичайно ж, прокачати свою англійську! Програма кемпу має спеціальний розпорядок: не тільки робочу, але й навчальну частину, багато ігор на командобудування та знайомство один з одним, презентації культури, частування смаколиками з країн учасників кемпу.

Що я буду робити?

Проекти діляться на такі, де треба щось побудувати, відновити, посадити, працювати з дітьми чи інвалідами, організовувати фестивалі та багато іншого. Всі кемпи є в базі даних.

Які умови проживання у волонтерському таборі?

Тобі треба бути готовим(ою) до базових умов - це може бути спортзал у школі на час канікул, де дівчата і хлопці будуть жити разом; може бути палатка; а можуть бути навіть невеличкі кімнати з постіллю у середньовічному замку! Все залежить від кемпу, який ти обереш.

Що ми будемо їсти?

Їжу у кемпах волонтери готують самі. Учасники приїжджають з усіх куточків світу, тому є велика можливість скуштувати національні страви різних країн. Бюджет виділяється кемп-лідерам, а всі учасники мають декілька днів, коли вони працюють на кухні. Зазвичай, в обов’язки входить приготування їжі на всіх учасників, миття посуду та прибирання. Але є кемпи - наприклад у дитячих таборах - де готувати і зовсім не треба.

Який рівень знання мови потрібно мати, щоб стати учасником волонтерського табору?

Мова проекту найчастіше англійська, але знання local language дає вам більше можливостей для комунікації з громадами та місцевим населенням. Треба мати принаймні рівень А2, щоб написати гарний мотиваційний лист та нормально спілкуватись з учасниками та координаторами.

Хто відповідає за табір?

Табір створюється приймаючою організацією та представниками локальної громади. Зазвичай вони фінансують проект. Також існують координатори чи кемп-лідери, які активно приймають участь у роботі та фасилітують спілкування учасників. Вони організовують розпорядок дня, активності, відпочинок, ігри та увесь двіж.

Більше про ворк-кемпи на сайті SCI